Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία του στη National League 2 ο Χολαργός καθώς επικράτησε στο Ηράκλειο της τοπικής ομάδας με 84-68 πραγματοποιώντας την 7η νίκη του σε σύνολο 8 αγωνιστικών, που τον διατηρεί μόνο πρώτο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Κρήτης μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση έχοντας το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (18-16). Ο Χολαργός αντέδρασε στο 2ο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 25-12 έκλεισε το ημίχρονο με τη διαφορά στο +11 (30-41). Στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου η ομάδα του Ηρακλείου προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Χολαργός διατήρησε το προβάδισμα μέχρι και τη λήξη της αναμέτρησης.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Ψημίτης που πέτυχε 24 πόντους με 4 τρίποντα με τον Κατωπόδη να ακολουθεί με 13.

Την επόμενη αγωνιστική (9η) η ομάδα μας υποδέχεται στο «Αντώνης Τρίτσης», τον ΑΟ Πεύκης, την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου στις 17:00.

Ευχαριστούμε πολύ την ομάδα του Ηρακλείου για την φιλοξενία.

Ηράκλειο ΟΑΑ-ΚΟ Χολαργού 68-84

Δεκάλεπτα: 18-16, 30-41, 49-61, 68-84

Διαιτητές: Χαϊνά, Τσάλας, Σπυρόπουλος Αντ.

Ηράκλειο (Πετράκης): Κατσούρρι 15, Μάρης 3(1), Αναστασάκης 2, Καμαρινός 15, Λεφής 6(1), Πέτρου 16(3), Σαρρής 7(1), Πετράκης, Μαρτίνα 2, Κανατάκης 2, Δαγαλάκης.

Χολαργός (Θωμόπουλος): Ψημίτης 24(4), Γιαννουλάκης 9(1), Κουκουνιάς 5, Λουκάς 4, Ιωακειμίδης 12(2), Καλαντζής 12(2), Σφηκάκης, Κατωπόδης 13(1), Ραπτίδης 5, Κατσώρης.